2.MRLC: Nova pobeda Borče, savladana Sava!

U okviru 7. Kola 2.MRLC, košarkaši Borče 2 zabeležili su svoju drugu pobedu u nizu, a ukupno četvrtu u sezoni! Momci u crno-plavim dresovima su slavili protiv KK Save u gostima rezultatom 80-51. Slede susreti sa Veba Basketom i Grockom!

Ni na ovom susretu Borča nije nastupala u punom sastavu. Meč su zbog povreda propustili Nikola Šukalo, Marko Marković i Lazar Nedeljković, dok su zbog poslovno-privatnih obaveza odsustvovali i Dušan Simić i Stefan Blagojević.

Gostujući tim je vrlo lepo otvorio utakmicu rezultatom 15-4. Koristili su fizičku nadmoć koju su imali nad domaćim timom i vrlo rano su se odlepili. Odličnu rolu u ovom periodu su imali Miloš Grubor (koji je postigao 8 od prvih 15 poena ekipe) i Miloš Živković koji je sjajno razigravao ostatak ekipe. Na prvu pauzu se otišlo rezultatom 19-9.

Na početku drugog perioda dolazi do opuštanja i blagog pada u igri, i domaćin je krenuo da hvata rezultatski priključak. Ipak sjajni Jugoslav Ilić je konstantno održavao prednost, što poenima iz igre, što sa penala. Ipak tri trojke Cvijetića i jedna Trajkovića su ponovo podigli prednost i doneli u tom trenutku maksimalnih 16 razlike. Rezultat na poluvremenu je glasio 39-23.

U trećem periodu Borča je uporno pokušavala da slomi otpor domaćina i da se odlepi, ali momci u belim dresovima su odbijali da “polože oružije”. Ipak i sa druge strane, nije im bilo dozvoljeno nikako da uhvate priključak, najviše zahvaljujući Trajkoviću i Iliću, pa je 3. četvrtina završena neutralnim rezultatom 14-14, i prednost je ostala na istom odstojanju, 53-37.

Ipak kako bi se izbegla situacija sa nekih prethodnih mečeva, u poslednji period se ušlo ozbiljnije i angažovanije, pa je i prednost počela da raste. Posebno su se istakli u tom periodu Živković sa 10 poena, Grubor sa 6 i debitant Jakšić sa isto toliko. Utakmica je rutinski privedena kraju i slavilo se rezultatom 80-51.


Sve čestitke momcima iz KK Save, koji su zaista igrali fantastično, ali je jednostavno iskustvo presudilo u ovom susretu. Pred njima je svetla budućnost!

Najefikasniji je bio Miloš Grubor, koji je upisao 18 poena na ovom susretu, a pratili su ga Jugoslav Ilić (5 skokova), Aleksandar Trajković (4 asistencije) i Nemanja Cvijetić (6 asistencija) sa po 12 poena! Odličan je bio i debitant Luka Jakšić koji je uz 11 poena ubeležio i 8 skokova, dok je Miloš Živković zabeležio dabl-dabl pa je uz 10 poena podelio i rekordnih 11 asistencija.

Naš tim će dočekati ekipu Veba Basket, u okviru vanrednog 8. kola 2.MRLC. Meč će se odigrati u četvrtak u Halu Sportova Žarkovo sa početkom od 20:20h.

Results

Team1234T
KK Sava BTC914141451
KK Borča 21920142780

KK Sava BTC

Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
 2005100000000000000000000000

KK Borča 2

# Player Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
5Jugoslav IlićKrilo \ Centar191210110.909140.250000140.250325114012614
10Igor ĆirićKrilo225120.500150.200000150.20062802302225
12Vladan StankovićKrilo \ Centar210020.000010.000020.000030.00010414211002413
14Luka JakšićKrilo2211120.500580.625000580.625538100001217
20Miloš ŽivkovićBek3110331.000230.667150.200380.3753031134004115
23Nemanja CvijetićBek2212000010.000490.4444100.400101624001010
24Aleksandar TrajkovićBek3212160.167130.333360.500490.44430343400437
32Miloš GruborBek3118460.667490.444240.5006130.462235221000522
 Total 2008020310.62514340.41210260.38524600.400331447271421031623103

SaveSave

SaveSave

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *