2. MRLC: Ponovo presudila treća četvrtina, Borča 2 na 5-2!

Košarkaši Borče 2 došli su do 5. pobede u ovoj sezoni u 2.MRLC. Ovog puta crno-plavi su slavili protiv ekipe Veba Basket rezultatom 86-60. Ovo je bio treći trijumf u nizu u regionalnoj, a ukupno 6. u svim takmičenjima. U nedelju već novi izazov!

Košarkaši Borče 2 su vrlo nonšalantno ušli u ovaj meč, i trener Radović je već posle dva ipo minuta pozvao bio tajm-aut i promenio kompletnu petorku. Nakon toga je usledila angažovanija igra Borče i priključak za talentovanim timom Vebe. Prvi period je završen rezultatom 15-15. Petorka koju su činili CvijetićŽivkovićSimićMilisavljevićĆirić je snažno završila ovu četvrtinu i održala korak za gostima.

U nastavku utakmice Borčanci su delovali ponovo skroz uspavano, što su mladi momci iz Vebe odlično koristili i brzim kontrama održavali prednost. Ipak i pored slabe igre, domaći tim je otišao na poluvreme sa jednim poenom zaostatka. U ovom periodu je najraspoloženiji bio Luka Jakšić, koji je “ispravio” par promašaja svog tima.

Kao i u gotovo svim utakmicamam ove sezone, tako i na ovoj, presudan je bio treći period. “Uloge” su se okrenule i sada su Radovićevi izabranici bili ti koji su kontrolisali meč i diktirali tempo. Četvrtinu je odlično otovrio Ilić, a pratili su ga Trajković i Ćirić. Odličnom odbranom, Borčanci su otvarali kontranapade iz kojih su dolazili do lakih poena. Svako od igrača je u ovom periodu odigrao svoju “ulogu” i to je rezultiralo prednošću posle 3 četvrtine, 57-48.

Taj pad kao da je psihički uticao na gostujuću ekipu, i nisu imali šanse da se vrate. To je dalo prostora treneru Radoviću da malo “eksperimentiše” i “kalkuliše” u postavi. Posebno se u ovom periodu razigrao bekovski tandem Miloš Grubor i Nemanja Cvijetić, a podršku im je pod košem davao Stanković.

Najefikasniji je bio Miloš Grubor, koji je u odličnoj formi u poslednje vreme. Zabeležio je 15 poena. Pratili su ga sa po 13 poena Igor Ćirić( 4 ukradene lopte) i Aleksandar Trajković (7 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene), dok je Nemanja Cvijetić imao 10 poena i 6 asistencija. Posebno raduje podatak da su se svih 11 igrača upisali u listu strelaca na ovom meču.

“Teška utakmica. Dosta teže dobijena nego što sam rezultat pokazuje. Igrali smo protiv mlade i agresivne ekipe. Prvo poluvreme treba da nam bude za nauk kako ne treba da igramo. Drugo poluvreme smo ušli agresivno u odbrani što nam je otvorilo par kontri iz kojih smo dolazili do lakih poena. Napad smo igrali pametnije, iskoristili fizičku prednost. Kako je prednost rasla, ekipa je bila sve sigurnija i priveli smo bez problema utakmicu kraju”, bile su reči Stefana Milisavljevića posle meča, jednog od najistaknutijih na ovom susretu! On je bio prvi skakač ekipe sa 8 skokova, a postigao je i 6 poena.

Vidno zadovoljan zbog pobede je bio i kapiten na ovom susretu, Aleksandar Trajković:”Osećaj posle ove pobede je sjajan! Ovo je 6. uzastopni trijumf za našu ekipu (računajući i Biznis Ligu i MLBB Ligu), a još nismo ni blizu onoga što ćemo tek pokazati! Verujem da će nastavak sezone biti još bolji!”

Naredna utakmica je zakazana već za nedelju, kada će naš tim ukrstiti koplja sa KK Grockom. Meč će se odigrati od 17:20 u Hali Sportova Žarkovo! Dođite i dajte podršku našim momcima u borbi za priključak samom vrhu!