Borča 2 na 2-0!

Košarkaši Borče 2, ostvarili su drugu pobedu u okviru 2.MRL – grupa centar, na gostovanju Ceraku 70-55. Naš tim je bio slobodan u trećem kolu, tako da će se sa mini pauze vratiti sa maksimalnim učinkom!
Momci u crnim dresovima su vrlo loše startovali, i dozvolili su domaćinu da se na početku meča odlepi na 10-2. Ipak, nije trebalo puno vreme na da se ekipa razigra, i vrati u meč! 3 minuta pre kraja četvrtine rezultat je preokrenut na 12-10.

Sjajnu rolu u tom periodu je imao kapiten Lazar Nedeljković, koji je fenomenalnom odbranom “uštopovao” nalete domaćina, i fantastičnim pasevima razigravao svoje saigrače, koa i Igor Ćirić, koji je jedan deo karijere u mlađim kategorijama upravo proveo u Ceraku. Da mu je prijao “povratak” moglo se zaključiti na osnovu par fantastičnih proigravanja, kao i koševima pod faulom nakon skokova. Prvi period je na kraju završen rezultatom 15:14 za gostujući tim. Ipak veliku senku na ovaj period bacila je teška povreda Milana Tešića. Nažalost nakon dodatnih pregleda je utvrđeno da je došlo do pucanja prednjih ukrštenih ligamenata, i sezona za njega je završena. Ipak, on će ostati uz tim i biće priključen stručnom štabu.

U drugom periodu igralo se u serijama. Par puta se Borča odlepila, međutim domaći su konstantno hvatali priključak. Vrlo raspoloženi za igru u ovom periodu su bili Miloš Grubor i Jugoslav Ilić, za koje protivnik prosto nije imao rešenja. Obe ekipe su u ovom periodu igrale dosta brže, što je i dovelo do većeg broja poena, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 37-35.

Ključni period utakmice je bio u trećoj četvrtini! Na teren je izašla petorka Nedeljković-Trajković-Marković-Ćirić-Stanković, i u neku ruku je rešila utakmicu. Fenomenalnom, agresivnom odbranom. dolazilo se do oduzimanje lopti protivniku i lakih poena iz kontranapada. Cerak je pokušavao na sve načine da pronađe rešenje, ali kako bi zaustavili jednog igrača, tako bi se sledeći razigrao. Rezultat ovog perioda je bio 21-4 uz samo jedan primljen koš iz igre.

Ipak, vrlo malo je nedostajalo da se u poslednjih 10 minuta prokocka prednost. Veliki pad koncentracije, i nekoliko vrlo olako izgubljenih lopti, vratili su u igru mladu ekipu Ceraka i dali im nadu da će možda ipak moći da se izbore za neizvesnu završnicu. Ipak sa povratkom na teren Vladana Stankovića i Aleksandra Trajkovića, utakmica je mirno privedena kraju za konačnih 70-55,

Najefikansiji na susretu je bio Marko Marković, koji je postigaoo 16 poena(6 skokova, 2 asistencije, 4 ukradene lopte), a pratili su ga Miloš Grubor sa 12, Igor Ćirić 12 (6 skokova), Vladan Stanković je zabeležio dabl dabl učinak (11 poena i 12 skokova) i Jugoslav Ilić sa 10poena (8 skokova).

“Jako sam srećan zbog trijumfa. Momci su pokazali veliku zrelost u 3. periodu i pokazali da umeju da odigraju jako. Nadam se da će ubuduće i ranije dolaziti do toga, kao i da ćemo izbeći padove, poput onih iz poslednjeg perioda. Ipak veliki udarac za nas je Milanova povreda. Biće zaista teško nadoknaditi njegov izostanak u nastavku sezone, ali ekipa mora da “zbije”  redove i nastavi sa dobrom igrom”, bile su reči trenera Radovića posle susreta.

Snimak utakmice možete pogledati ovde. Naredni protivnik je ekipa ŠKK Zvezdare u četvrtak 26.10.2017. od 20:20.