MLBB: Riversima derbi, treća pobeda u nizu!

Nakon pobede u prva dva meča u ovosezonskoj MLBB ligi, košarkaši Riversa su upisali i treću u nizu! U derbiju grupe savladana je ekipa Pro Mame rezultatom 85-78. Ovo je bio treći trijumf Riversa i trenutno su jedini neporaženi tim u grupi, dok je ovo bio prvi poraz za Pro Mamu.

U ovaj susret su ušle obe ekipe znatno oslabljene iz različitih razloga. Trener Radović je na raspolaganju imao 8 igrača, dok je košarkaša Pro Mame svega bilo 6. Ipak i u takvim sastavima obe ekipe su imale veliku želju da upišu trijumf.

Pro Mama je otvorila meč sa 3-0 nakon situacije “2+1”, gde je došlo do nesporazuma u preuzimanju u odbrani Riversa. Ipak vrlo brzo Ilić preokreće rezultat na 4-3 posle dva uzastopna polaganja. Ilić je fenomenalno otvorio meč, postigavši prvi 9 od 12 poena Riversa. Ipak sporo vraćanje u odbranu i donekle neodgovorna igra u napadu doveli su do toga da je Pro Mama otišla na prvu pauzu sa prednošću 24-18.

U drugoj četvrtini su na scenu stupili debitanti Aleksandar Novosel i Nemanja Kalkan. Novosel je sjajno napadao protivnike iz “Pick-and.roll”-a i tranzicije, dok je Kalkan sjajno iskoristio visinsku prednost i par promašaja svojih saigrača “vratio” u koš. Treba pomenuti i Nebojšu Đokića koji se vratio na parket posle dužeg odsustva zbog povrede, i koji je pogodio jednu od bitnijih trojki na susretu. Ipak igrač Riversa, ali na ovom susretu Pro Mame, Miloš Grubor je bio vidno motivisan protiv svog tima, i predstavljao je pravi problem za njih! On je prvo poluvreme završio sa 24 postignuta poena i bio je najzaslužniji što je ekipa Pro Mame vodila na poluvremenu rezultatom 44-41.

Ipak u drugom poluvremenu je bilo očigledno prisustvo umora kod košarkaša Pro Mame, što su Riversi iskoristili. Izuzetnom odbranom, terali su protivnike na greške ili teške šuteve, i odličnim otvaranjem iz tranzicije su došli do velikog broja lakih poena. Motor ekipe u ovom periodu je bio Aleksandar Trajkovića, a sjajno su ga pratili Ćirić, Stanković, Ilić i Simić. Trener Radović je odlično koristio dužu klupu i izmenama gledao da održi svežinu i jači tempo. Pred poslednju pauzu se otišlo sa 5 poena prednosti za Riverse 66-61.

Odlična timska igra je nastavila da daje rezultate i u poslednjem periodu, pa se moglo i progledati kroz prste kada je primljeno par olakih trojki usled umora i pada koncentracije. Svih 8 igrača su dali svoj maksimalan doprinos u ovom meču i to je rezultiralo pobedom. Konačan rezultat je bio 85-78.

Najefikasniji na susretu je bio Jugoslav Ilić koji je upisao 24 poena uz 10 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte. Pratio ga je izuzetno raspoloženi Aleksandar Trajković koji je pored 17 poena zabeležio po 6 asistencija i skokova. Odličan debi je imao Aleksandar Novosel koji je zabeležio 12 poena (uz šut iz igre 6/8), 3 skoka i 3 asistencije, kao i Nemanja Kalkan sa 10 poena i 6 skokova. Dvocifren je bio i Igor Ćirić kome su tri skoka nedostajala za dabl-dabl 10 poena i 7 skokova), dok se na drugoj strani istakao Miloš Grubor sa 29 poena!

Nakon ovog susreat Riversi se nalaze usamljeni na prvoj poziciji sa 3 pobede u isto toliko susreta, dok je Pro Mama u dva meča zabeležila po 1 pobedu i poraz.