Novi ubedljiv trijumf Rivers BMa u Biznis ligi, dobar start za novajlije!

U vanrednoj utakmici 11. kola Biznis lige, košarkaši Rivers BM-a zabeleželi su trijumf protiv Eurobasketa 92:55, i tako ponovili visoku pobedu iz prvog susreta. Meč je rešen u drugom poluvremenu, koje je naš tim rešio rezultatom 50:26.

Iako je rezultat dosta visok, on ne prikazuje realnu situaciju na terenu. Eurobasket se dosta dugo držao u igri i pružao jak otpor našem timu. Ipak u drugom poluvremenu je do izražaja došla brojčana prednost našeg tima, kao i bolja fizička priprema.

U prvoj četvrtini, igralo se u mini serijama. Rivesi su se dosta oslanjali na šut za tri poena, što i nije davalo najbolji rezultat, dok su bekovi Eurobasketa, sjajno napadali reket i često pravili igrača “viška” svojim saigračima. Na prvi odmor se otišlo rezultatom 18-17.
U nastavku je došlo do nešto angažovanije igre u odbrani, koja je rezultirala i lakim poenima iz kontra napada. Ipak, u nekoliko navrata su košarkaši Riversa pokušavali da nađu rešenje “glavom kroz zid” ili su se “zaigrali” pa je tako protivnik i na poluvremenu otišao sa dostižnom razliko, 36-28.
Ipak nakon “velike pauze”, Riversi su odlučili da prelome meč i reše ga već u trećoj četvrtini. Protivnik nije imao odgovor na agresivnu odbranu, pogotovo što je polako počeo i da se oseća umor kod njih, dok su se naši igrači rastrčali, i dolazili do poena iz svih pozicija. U poslednjoj četvrtini nije došlo do opuštanja, već se nastavilo sa jakim tempom, što je i dovelo do visokog konačnog rezultata.
Najefikasniji je bio povratnik Nemanja Ilić sa 23 poena (Šut 71%), a pratio ga je Novosel sa 19 poena (88%) i 7 asistencija. Meč su dvocifreno još završili debitant Petar Jokić 12 i Jugoslav Ilić sa 14 poena.
“Iako igra nije bila baš najsjajnija, sama pobeda je vrlo bitna. Eurobasket je ekipa koja ume da bude vrlo nezgodna, skinuli su jedan ogroman skalp ove sezone, i svakako je jako dobro da smo završili ovaj dvomeč sa oba trijumfa. Dolazilo je do preranog opuštanja u nekim trenucima, što mi se nije svidelo, ali je ipak kvalitet bio na našoj strani. Pred nama je serija teških utakmica posle pauze, i potrebno je što bolje pripremiti se za njih, kako bismo u plej of ušli sa što bolje pozicije”, bile su reči trenera Radovića.

Debitant Petar Jokić je dao kratak osvrt na utakmicu:”Protivnik je bio nešto lakši, što nam je poslužilo dobro da se uigramo još više i da popravimo neke stvari u svojoj igri. Pobeda je bitna. Zaboravljamo ovu utakmicu, okrećemo se novoj i idemo na pobedu svaku sledeću utakmicu.”
Ovim trijumfom, Rivers BM zbog većeg broja odigranih utakmica, ostaju na čelu tabele sa skorom 6-3, dok Eurobasket se i dalje nalazi na poslednjem mestu za sa 1 trijumfom iz 9 utakmica.
Milija Anđić smatra da je presudila promena pristupa u drugom poluvremenu i slaže se sa Jokićem da je ova utakmica više služila a uigravanje: “Jako smo loše ušlli u utakmicu i odigrali veoma bledo prvo poluvreme, što je rezultiralo da smo imali malu rezultatsku prednost protiv ekipe Eurobasketa, koja je među najslabijim ekipama u ligi. Ipak, drugo poluvrmene smo jako dobro otvorili i stigli smo do osetnije prednosti, koja je, po mom mišljenju,  i realna u ovom trenutnu između ove dve ekipe. Tako da nam je ova utakmica više služila da se bolje uigramo i spremimo za nastavak sezone, gde dolazi jako veliki broj teških i vrlo bitnih utakmica! Čestitam saigračima i stručnom stabu na zasluženoj pobedi!”

Sledi dvonedeljna pauza, a nakon nje, našu ekipu očekuje derbi meč protiv Dr. Avdalović/Milford čaja, koji takođe ima 3 poraza do sada.