Omladinci ponovo slavili protiv Dynamica!

Košarkaši Borče Riversa, zabeležili su veliki trijumf na gostovanju protiv ekipe Dynamic-a, i na taj način pokazali da trijumf u prvom susretu nije bio slučajan! Nakon 75-74 u 3. kolu, momci koje predvodi Igor Božović sa klupe, su ovaj put slavili 79-73!

Prisutni su imali priliku da gledaju fantastičan meč, koji je sadržao sve neophodne elemente za jednu košarkšaku utakmicu. Nakon prvih nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, domaćin je prvi došao do prednosti od 2-0. Ipak mini serijom od 7-0, Borča Rivers preuzima prednost i ne ispušta je do kraja susreta, iako je domaćin u nekoliko navrata ozbiljno zapretio.
Izuzetno prvo poluvreme je imao Vlatko Vukadinović, koji je u tom periodu pogodio 3 (od ukupno 5 trojki), i bio je jedan od najzaslužnijih za najveća prednost Borče Rivers, sa kojom se otišlo na poluvreme, 48:33. Uz Vukadinovića, izuzetno prvo poluvreme je imao i Krtolina, koji je nakon nešto slabijeg otvaranja utakmice (4 promašena šuta i 2 izgubljene lopte), pronašao svoj ritam i postigao 11 poena uz 3 asistencije i 4 skoka. Ipak, potpuno razumljivo je došlo do pada koncentracije u nastavku meča, što je probuđeni domaćin koristio, da spusti prednost na 9 poena, i na taj način održi se u igri. Ipak, nakon nekoliko vezanih grešaka gostiju, Dynamic je imao priliku da unese potpunu neizvesnost u utakmicu. Na nešto manje od minut do kraja, izabranici trenera Markovića su imali napad i samo -6 na semaforu, ali su promašili šut, a dobrim građenjem Borča je došla do skoka koji joj obezbedio veliku pobedu!

Najefikasniji je bio Mihailo Krtolina, koji je meč završio sa 21 poenom, 9 skokova i 4 asistencije. Vukadinović je upisao 19 a Ocokoljić 18. Treba pohvaliti i dobru partiju Rajkovića, koji je uz 8 poena imao i 8 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte!

Bek našeg tima, Nikola Mihajlović, bio je izuzetno srećan zbog trijumfa:”Sjajna timska pobeda.Pokazali smo zube od samog starta,igrali čvrstu odbranu u prvom poluvremenu i napravili osetniju razliku, koju smo održavali do kraja. Čestitao bih saigracima na izuzetnoj borbenosti i požrtvovanosti i drago mi je sto smo nastavili pobednički niz.”

Ovim trijumfom, Borča Rivers nastavlja da “preti” prvoplasiranoj Mladosti. Ekipa iz Zemuna ima skor 8-2, dok Borča Rivers ima odigran meč više i skor 8-3. Tu je i Borac iz Zemuna koja ima 2 utakmice manje i skor 6-3. U šali, može se reći da je trenutno na vrhu tabele omladinske regionalne lige zaseo “Pupinov klan” (po mostu koji spaja Borču i Zemun).

U narednom kolu, ekipa Borče Rivers je slobodna, dok nakon toga sledi susret sa neugodnom ekipom Astre.