Prvi poraz Borče, posle tri produžetka!

U utakmici četvrtog kola u okviru 2.MRLC, košarkaši Borče 2 pretrpeli su prvi poraz u ovoj sezoni! Posle čak tri produžetaka, slavila je ŠKK Zvezdara 98-95.
Mladi košarkaši Zvezdare su sasvim zasluženo slavile protiv starijih kolega, iako su “plavo-sivi” imali nekoliko prilika da reše meč u svoju korist!

Nakon uspešnog debija u MLBB-u, Nemanja Božinović nije uspeo da zabeleži pobedu kao trener i u 2.MRLC, iako je u početku delovalo drugačije.
Utakmicu su odlično otvorili Grubor i Živković, i doneli su početnu prednost od 7-4. Prvi period je protekao vrlo ujednačeno i na odmor se otišlo sa prednošću od 17-15 za domaći tim.

U drugoj četvrtini, bekovi su razigrali visoke igrače, pa je prednost Borče 2 rasla i do 12 poena prednosti. Jugoslav Ilić je u ovom periodu bio prava enigma za visoke igrače Zvezdare, jedino su mogli faulom da ga zaustave. On je ujedno bio najefikasniji igrač u prvih 20 minuta sa 10 poena, a pratio ga je Miloš Grubor sa 9. Na poluvreme se otišlo rezultatom 37-29.
.
Nakon pauze dolazi do velikog pada u igri našeg tima, što su mladi i motiviasni gosti iskoristili na najbolji način. Vrlo brzo su stekli prednost i uspeli su da je sačuvaju do kraja perioda. KK Borča 2 je uovom periodu imala čak 9 izgubljenih lopti uz svega 4 pogođena šuta iz igre.

Ista situacija je viđena i u četvrtom periodu. Loša rešenja u napadu, uz par većih propusta u odbrani doveli su do toga da je protivnik sve vreme uvećavao prednost. Ipak pred sam kraj meča, izabranici trenera Božinovića su “zbili redove” i uveli utakmicu u egal. Nakon neupešne realizacije poslednjeg napada ŠKK Zvezdare, otišlo se u produžetak! Na kraju ispostaviće se u prvi od mnogih!

Oba kluba su imali svoje šanse da utakmicu reše i mnogo pre trećeg prdužetka. Ipak veća želja za pobedom je došla do izražaja kod gostujućeg tima i na kraju su zabeležili jako važan trijumf.