Seniori “prebrodili” i Torlak!

U okviru 16. kola 1.MRLC, u hali sportova Žarkovo, naš tim je dočekao ekipu KK Torlak i upisao vrlo važnu pobedu u pohodu na gornji deo tabele, 101-86.



Meč je počeo, po sada vec ustaljenom receptu naše ekipe, sporo i sa dosta grešaka. Ekipa Torlaka je povela u ranoj fazi utakmice i uspešno je parirala našoj ekipi. Ipak u samoj završnici prvog poluvremena, domaćin je ipak uspeo da dođe do prednosti i ode na “veliki odmor” sa +1. Početkom drugog poluvremena, Riversi su konsolidovali redove, stegli odbranu i pre svega odgovornim pristupom došli do prednosti koja je obezbedila mirnu završnicu. Cvejić je za 29 minuta u igri imao sjajan ucinak. Bio je vodeci strelac sa 20 pts, prvi skakač sa 9 skokova i drugi asistent tima sa 6 asistencija za ukupan indeks 27. Mimo Cvejića, niko nije imao više od 20 minuta na parketu. Treba istaći i jako dobru rolu Lazar Markovića koji je uz 7 poena zabeležio 10 asistencija i 8 skokova. Naš tim je završio susret sa 44 skoka (12 ofanzivnih) i izuzetnih  50 posto u šutu za tri (14 od 28) . Za svaku pohvalu je i 33 asistencije dok možda treba obratiti pažnju na 18 izgubljenih lopti.

Meč je bio veoma težak za spremiti, pogotovo ako se uzme u obzir podvig iz prošlog kola kada je savladan lider prvenstva, ekipa KK Slodes. Na istu problematiku se osvrnuo i jedan od najiskusnjih, Igor Ćirić ” Ni jednog momenta nisam razmišljao o meču sa Torlakom, jer sam znao da je možda i najvažnije bilo, mlađim saigračima objasniti da se mora zaboraviti meč sa Slodesom. Neće se Torlak sam pobediti, iskusna su ekipa,morali smo mnogo ranije da shvatimo to. ”
Opušteniji pristup je primetio i Lazar Marković:” Posle pobede nad favorizovanom ekipom Slodesa, malo smo opušteniji ušli u meč sa iskusnim Torlakom. Prvo poluvreme smo odigrali bez energije, u drugom smo se malo “stisli” i izgurali to kako treba. Na kraju veoma teška pobeda, ali bitno je da nastavimo seriju pobeda i da ako možemo da vežemo sve pobede do kraja sezone.”

U narednom kolu naš tim gostuje ekipi KK Žitko basket. Meč će biti odigran 12.3. od 19h u balonu “Majdan”.

KK Borča Rivers

# Player Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
0Andreja RajkovićKrilo104000240.500000240.500246222000111
1Aleksa CvejićBek2920000450.8004100.4008150.533819624001227
5Filip MilovanovićBek \ Krilo74000240.500000240.50000000000002
6Lazar MarkovićBek197000230.667111.000340.7507181013001122
7Nikola RančićBek165000140.250111.000250.40031431201117
9Miloš SpasićBek208240.500360.500010.000370.42920260110428
10Igor ĆirićKrilo \ Centar148000460.667000460.66722400111207
13Darko DamnjanovićKrilo \ Centar109000020.000340.750360.500000200100110
22Đorđe OcokoljićKrilo \ Centar206240.500230.667020.000250.40041501000128
25Ilija NenadićBek1514000111.000460.667570.714000100002011
58Arsenije MilinKrilo \ Centar207140.250331.000000331.00022420300326
77Mihailo KrtolinaKrilo219000331.000130.333460.66720210201238
 Total 2001015120.41727440.61414280.50041660.56932124433718331715127

KK Torlak

Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
 2008616210234808300317801913321610133315170