Sjajan start u Biznis ligi! Pobeda protiv JTI!

Košarkaši Rivers BMa zabeležili su pobedu na otvaranju Biznis Lige Beograd. U premijernom meču, izabranici trenera Marka Radovića su slavili protiv košarkaša JTI JUMP-a rezultatom 91-79.
Pobeda na startu sezone bice veliki podstrek za igrače u crno-plavim dresovima, u takmičenju gde su prošle godine tesno izgubili u finalu.
Kostur tima je ostao na okupu, a neki debitanti su već na prvom susretu pokazali da će biti ozbiljna pojačanja za ovaj tim!

Radović na ovom susretu nije mogao da računa na povređene Šukala, Jugoslava Ilića, Čiču, kao i odsutne Cvijetića (učesnik “Eurijade” u Parizu) i Pantovića (prvi deo sezone u Irskoj). Ipak ekipi nije nedostajala energija! Košarkaši Riversa su vidno motivisani da ove sezone uzmu ono što im je prošlu za dlaku izmaklo!

Nakon početnih 7-2 za JTI, Riversi su snažno “pritisnuli” odbranu, i presingom vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. Odličan pritisak su vršili Nedeljković, Nemanja Ilić i Marković, a veliku su podršku imali i u “zadnjoj liniji” u vidu Ćirića i Stankovića. Na prvu pauzu se otišlo rezultatom 20-19 za Riverse.

Ipak vidno raspoloženi JTI se raspucao u drugoj četvrtini, i uz par jako teških šuteva uspeo je da preokrene rezultat i kontroliše igru. Ipak u ovom periodu priključak za rivalom je držao debitant Srđan Krstić, koji je sa nekoliko prodora i trojki iz teških pozicija vraćao neizvesnost. To je bilo dovoljno samo da se na poluvreme ode sa rezultatom 47-39 za JTI.

Ipak izgleda da je pauza na poluvremenu mnogo više prijala Riversima, koji su ponovo krenuli sa agresivnom odbranom i presingom po celom terenu, i bilo im je potrebno ukupno 3:25 sekundi u trećem periodu da preokrenu rezultat na 52-51! Treba napomenuti da je trio NedeljkovićMarkovićIlić završio utakmicu sa čak 11 ukradenih lopti! Upravo ova četvrtina je bila prelomna, Riversi su iskontroliali protivnički šut i skok, a JTI je imao veliki problem sa zatvaranjem igrača, jer su na drugoj strani skoro svi bili raspoloženi za igru. Na poslednju pauzu se otišlo sa rezultatom 66-60.

U poslednjem periodu je ipak došla do izražaja duža klupa Riversa kao i donekle bolja fiziča sprema. Trajković, Ilić i Krstići su vodili glavnu reč u napadu, dok su svi igrači konstantno “grizli” u odbrani i rutinski priveli utakmicu kraju, za konačnih 91-79.

Najefikasniji akter meča je bio Nemanja Ilić, koji je postigao 17 poena uz 2 skoka, 3 asistencije i 5 ukradenih lopti. Pratili su ga Srđan Krstić sa 15 (3 skoka, 3 asistencije, 2 ukradene), Marković sa 14 (3 ukradene lopte), Trajković sa 12 (5 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte) i Luka Krstić sa 10.

Zbog državnog praznika, ovaj vikend se ne igra Biznis liga, dok će narednog vikenda u okviru drugog kola, naša ekipa dočekati Bambi.