Triler na startu! Velika pobeda Borče 2 posle produžetka!

Prva utakmica u sklopu 2. MRL Centar za ekipu Borča 2, završila se pobedom domaće ekipe 87:83, posle produžetka. Protivnik je bio tim BTC-a. Za Borču 2, utakmicu su počeli: Trajković, Grubor, Marković, Ćirić i Stanković.

Treba napomenuti da je ova utakmica prošla u desetkovanom sastavu. Iako je u protokolu bilo 10 igrača, samo 8 je nastupalo u ovom susretu, zbog lakših povreda i nekih izostanaka. Sigurno da je naznačajniji bio izostanak prvog trenera Marka Radovića, a njegovo mesto je uspešno zauzeo Aleksandar Ignjatović.

Sam početak susreta, pokazao je veliku dozu energije kojom su momci koji nose belo-crni dres ušli u utakmicu. Na početku je najzapaženiji bio Marković Marko, sa nekoliko zaista sjajnih koševa, gde je svom timu dao početnu prednost i jasan ton igre. Kako je utakmica odmicala, ekipa je davala dodani impuls.

Celim svojim tokom, utakmica je bila izuzetno teška. Viđena je zaista prava rovovska borba. Razlika za nijedan tim nije bila dvocifrena, obično je bila na dva poseda lopte. Najveća prednost je bila 9 poena za BTC, ali su naši momci uspešno odbili taj nalet tokom treće četvrtine.

U poslednjem periodu se razigrao, do tada uspavani, Miloš Živković. Postigao je u tom periodu 12 poena i u potpunosti vratio ekipu u meč! Ono što je on započeo, završio je kapiten Nedeljković, koji je na manje od minut do kraja posle solo prodora postigao 2+1, za izjednačenje! Malo je falilo da upravo Nedeljković reši meč u regularnom delu, ali je lopta “iscurela” iz koša u poslednjem trenutku.

Marko Marković

U produžetku, stvar u svoje ruke ponovo preuzima Marković, i postiže 10 poena (od čega 2 jako teške trojke), i konačno prelama protivnikaza konačnu pobedu i veliku radost svih na klupi i svima kojima je ovaj klub drag. Treba spomenuti i fantastičan debi Milana Tešića, koji je bio svuda po terenu i u potpunosti se stavio u službu ekipe. Njegova 3 ofanzivna skoka pred kraj četvrte četvrtine i u produžetku su možda bili ključni faktor na ovoj utakmici!

Naredni protivnik naše ekipe biće KK Cerak. Meč će se odigrati u nedelju u 16:40 u O.Š. “14. Oktobar”. Pozivamo publiku da dođe u što većem broju i podrži našu ekipu.