Velika pobeda u derbiju! Rivers na čelu tabele!

Košarkaši Rivers BM-a, slavili su u nedelju na svom terenu u derbiju kola protiv ekipe KK Beko Basketball Kotež, rezultatom 74-68. Ovom pobedom, izabranici trenera Radovića su “preuzeli” prvo mesto u grupi, i pred njima je izazov da ga zadrže u naredne tri utakmice!

Domaći košarkaši su premijernu nastupili u novim dresovima. I to vrlo uspešno! Mada, početak nije obećavao.
Sam start utakmice, delovao je da je ekipa dosta uspavana, što je odmah počelo da budi asocijacije na, ne tako davni, poraz od Bariča. Protivnik je bio gotovo nepogrešiv iz igre, 5/6 (trojke 4/4) iz igre i rezultat 16-5 na semaforu. Nije bilo u tom periodu puno toga što je moglo da se zameri domaćim igračima… Svaki šut protivnika je bio preko ruke, dok je u napadu, lopta prosto sama “iscurela” iz koša. Dodatni problem je predstavljala i povreda Rudića, koji je igru morao da napusti u trećem minutu zbog bola u zglobu nakon pada. Ipak, Riversi su agresivnim pristupom počeli da polako hvataju priključak. Nakon nekoliko fenomenalnih odbrani i lakih poena iz kontri, “plavo-sivi” su napravili neverovatnu seriju 15-0 i na prvi odmor se otišlo sa rezultatom 20-16 za domaćine, uz sjajnu rolu Ilića, Nedeljkovića i Ćirića, i izuzetnu pomoć sa klupe od strane Gocića i Anđića.

Kao i protiv Save, i na ovom susretu je presudna bila druga četvrtina. Nastavilo se sa jakom odbranom, iz koje se dolazilo do lakih poena. Na postavljenu zonu protivnika, razigrao se Filip Milošević, koji je vezao 6 poena u tom periodu i uz par dobrih blokova, omogućio je svojim saigračima pozicije za lake poene. Na drugoj strani terena, odbrana koju su igrali spoljni igrači, konstantno je zadavala probleme gostima, i imali su velike poteškoće da orgnaizuju igru. Izuzetna sinhronizacija bekova i “reketa” dovela je do svega 10 primljenih poena u četvrtini, za velikih +15 na poluvremenu: 41-26.

U drugom poluvremenu, dolazi do blagog pada u igri domaćina, a to gosti koriste za rezultatski priključak u meč. Ipak “prvi talas” je relativno uspešno ubijen, u tom periodu se uglavnom tražio Jugoslav Ilić, jer je bio vrlo raspoložen za igru u napadu. Ovaj period je obeležio veliki broj grešaka na obe strane. Na 20 sekundi do kraja, Petrović je pogodio 1 od 2 bacanja za 56-48. Na samom isteku četvrtine, 6 sekundi do kraja, fauliran je Nedeljković, i lopta je bila sa strane za domaću ekipu. Tada na scenu stupa “game winner” ove utakmice – Miloš Gocić. Preuzeo je odgovornost, tražio loptu, odigrao 1na1 sa protivničkim igarčem, a onda pogodio za 3 poena preko ruke! 59-48!

Gde je Gocić stao na kraju treće, tu je nastavio i u četvrtoj, kada je na početku četvrtinfe fantastično probio odbranu protivnika i položio pod faulom. Imali su Riversi nekoliko puta priliku da reše utakmicu, ali nedostatak snage i koncentracije doveli su do dosta naivnih grešaka i promašenih zicera. Iskusna ekipa, kakva je Beko basketball, znala je to da kazni. Serijom 10-3 u poslednjih 3 minuta, ekipa iz Koteža je prišla sa svega 4 poena razilke 1:18 pre kraja utakmice. Tada je ponovo na scenu stupio bekovski tandem Gocić-Nedeljković. Nakon odlične razmene paseva, Nedeljković je krenuo na dvokorak unutar reketa, i odatle izbacio sjajan pas za Gocića, koji je trojkom rešio pobednika! Konačan rezultat na kraju je glasio 74-68.

Najefikasniji na utakmici je bio Miloš Gocić! Postigao je 16 poena (2/3 za 1, 4/4 za 2, 2/3 za 3) uz 7 asistencija, 2 skoka, 3 ukradene lopte za indeks 27. Vrlo dobru partiju je pružio i Lazar Nedeljković, koji je zabeležio prvi “dabl-dabl” u istoriji kluba sa 12 poena, 10 skokova, 3 asistencije, a čak 11 puta je bio fauliran, indeks 24. Dvocifreni je još bio i Ćirić sa 10 poena.

Kapiten Nedeljković je bio jako zadovoljan zbog pobede:
“Odlićna utakmica iza nas,velika borbenost i timski rad nam je doneo novu pobedu,iz nedelje u nedelju dižemo formu što se i videlo na utakmici protiv Beka. U daljem toku takmičenja je sve na nama,ako nastavimo sa ovakvim partijama neće biti problema i uspeh nam je siguran.”

Sličnog mišljenja je bio i Gocić:
“Prvi utisci su sjajni! Pobeda protiv ekipe koja vazi za favorita dosta govori o nasoj ekipi, daljim planovima i ciljevima. Nakon prve utakmice i poraza, vezali smo dve pobede i nadam se krenuli pravim putem,” na pitanje o prvim utiscima o samom klubu, s obzirom da je jedan od nekolicine novih igrača, dodaje:” Iskreno, ne znam koliko “novajlija” imamo, ali se sve manje osećam tako. Atmosfera je super, momci su sjajni. Organizacija je na nivou, vidi se da je klub postavio neke više ciljeve, a na nama igračima je da pomognemo u tome i nadam se na kraju zajedno slavimo uspeh.”

Zahvaljujući pobedi Save nad Abbom u Obrenovcu, naš tim je preuzeo prvo mesto na tabeli nakon prve polovine grupnog takmičenja! U narednom kolu, očekuje nas gostovanje protiv jedine ekipe koja nas je do sada porazila – ABBA Barič.