Veliko srce za veliki preokret i veliku pobedu!

U okviru 15. kola 1.Muške regionalne lige centar, košarkaši Borče Rivers priredili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku prvenstva, savladavši ekipu Slodesa na gostujućem parketu 98-92! Uspeh je utoliko veći ako se zna da su izabranici trenera Božovića do pobede došli nakon deficita od 15 razlike u prvom poluvremenu!

Oba tima su ušli u utakmicu sa željom za pobedom, Borča Rivers da prekine niz od tri poraza, a domaćin da sačuva prvo mesto u ligi. Koliko je meč bio bitan, najbolje govori činjenica i da je Aleksa Cvejić “stisnuo zube” i uprkos bolesti tokom cele nedelje, došao da da svoj maksimum. Tokom svih 40 minuta vođena je žestoka borba.
Domaćin je bolje otvorio meč, vrlo brzo je stekao prednost od 7-0 i naterao Riverse da zatražei time-out već posle 2 minuta igre. Trebalo je vremena momcima u plavom da se “probude”, pa je domaćin na prvi odmor otišao sa 12 poena prednosti (31-19). Kada su taman uhvatili priključak gosti, usledili su novi problemi. Aleksa Cvejić je napravio svoj četvrti faul, a nedugo zatim i Mihailo Krtolina treći, pa je trener Božović bio prinuđen da stavi na klupu svoja dva najefikasnija igrača. Rezultat na poluvremenu je bio 51-40 za Slodes.
Po ko zna koji put ove sezone, Borča Rivers se budi u drugom poluvremenu i vraća se rezultatski u igru. Odličnom odbranom i kvalitetnim rešenjima u kontranapadima, naš tim je uhvatio kompletan priključak i na poslednju pauzu otišao sa deficitom od samo 6 poena. I on se vrlo brzo istopio! Serijom 7-0 na početku poslednjeg perioda, Borča Rivers je prvi put povela na utakmici 71-70, i naterala domaće da reaguju time-outom. U nastavku je sledila rezultatska klackalica, sve dok domaći tim nije, 5 minuta pre kraja meča, dobio dve tehničke i isključujuću grešku, koje je Lazar Marković maksimalno realizovao (4/4) i doneo prvu osetniju prednost. Ipak, ovaj meč je bio od velikog značaja domaćoj ekipi, pa se ni posle toga nisu predali! Naprotiv. Presingom po celom terenu su uspevali da uhvate priključak, ali svaki njihov “napad na prednost” je uspešno bio odbijen za konačno slavlje našeg tima!

Trener Božović, nije krio zadovoljstvo nakon velikog trijumfa: “Neverovatna želja, odgovornost u odbrani i disciplina, doveli su do toga da napravimo veliko iznenađenje i pobedimo ekipu Slodesa. Nekoliko puta ove sezone smo bili nadomak iznenađenja ali nam je ono izmicalo zbog nedostatka iskustva. Sada je ekipa sazrela, hemija je na visokom nivou i siguran sam da ćemo pružati još sjajnih partija do kaja sezone. Pobeda još više dobija na značaju s obzirom da smo igrali bez kapitena Damnjanovića, sjajnih odbrambenih igrača Rančića i Nenadića, kao i da je Cvejić igrao bez treninga. Čestitam momcima na velikoj pobedi. Nastvaljamo da radimo jako, do kraja imamo još 6 kola a cilj je naravno 6 pobeda.”

Sreću nije krio ni Aleksa Cvejić, koji se takođe osvrnuo na izostanak saigrača “Jako bitna pobeda za nas. Igrali smo bez tri bitna igrača Damjanovića, Rančića i Nenadića, ali uspeli smo da napravimo najveće iznenađenje od početka sezone. U drugom poluvremenu smo se razigrali i pokazali da nismo ekipa za podcenjivanje. Čestitao bih svojim saigračima na borbenosti i velikoj želji, pametno smo odigrali drugo poluvreme i iskoristili nervozu protivnika. Čestitam ekipi Slodesa i želim im sve najbolje u nastavku sezone. Nadam se da ćemo nastaviti u pobedničkom ritmu, ostaje nam da se spremimo za utakmicu protiv Torlaka, moramo agresivno da počnemo od samog početka, ako to ispunimo mislim da nećemo imati problema.”

“Protv Slodesa je najbolja utakmia koju je KK Borča odigrala ove sezone (a možda i prošle). “Kidali” smo jedan za drugog, ponašali se kao pravi tim, što pokazuje i 30 asistencija koje smo imali. Konačno su i te “mekane ruke” našeg tima došle do izražaja, i visok procenat šuta za tri je sigurno jedan od faktora koji je bio presudan za pobedu nad prvoplasiranim timom lige. Imali smo hladnu glavu u napetoj završnici i priveli smo utakmicu kraju na pravi način”, prokomentarisao je Miloš Spasić, čiji je doprinos na obe strane terena bio ogroman!

Najefikasniji akter utakmice je bio Mihailo Krtolina sa 24 poena, osvrnuvši se na izjavu koju je dao pre meča, samo je kratko prokomentarisao uz osmeh “Obećano – ispunjeno”, da bi se potom nadovezao,”loše smo otvorili utakmicu dopustili smo da protivnik igra svoju igru u prvoj četvrtini a mi nismo imali dobar odgovor na to. Kako je utakmica odmicala, sve bolje i bolje smo donosili odluke, pre svega u odbrani, ali i u napadu. Velika pobeda za nastavak sezone i za samopuzdanje naše mlade ekipe. Svaka čast mojoj ekipi na borbenosti i nadam se da ćemo nastaviti pobednički niz.”

Nakon ovog susreta, KK Borča se nalazi na 6. mestu sa 6 trijumfa i 8 poraza, dok je nakon ovog meča lidersku poziciju preuzeo BKK Radnički, koji ima isti broj poraza kao Slodes (2) ali bolji međusobni skor.
U narednom kolu, naša ekipa dočekuje KK Torlak.