MLBB: Raspucani Ilić odveo Riverse u Top 4!

U poslednjoj utakmici prve faze MLBB lige, košarkaši Rivers BM-a, ostvarili su pobedu nad aktuelnim šampionom, KK Voždovcem, rezultatom 73-63. Ovim trijumfom ekipa Riversa je obezbedila ulazak u top 4 za drugu fazu takmičenja i Play Off

Iako je ekipa Voždovca došla desetkovana na susret, bez nekoliko bitnih igrača, tokom svih 40 minuta su bili ravnopravni rival i pokazali pravi šampionski karakter. Ipak i u ovom susretu, presudna je bila jako dobra odbrana koju je igrao naš tim.
Utakmica se otvorila košem za koš. Prava klackalica je bila tokom prve četvrtine i ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. Vrlo raspoložen u ovom delu je bio Petar Jokić, koji je otvorio utakmicu sa šutom 4/4 iz igre. Na drugoj strani, košarkaši Voždovca su uglavnom čekali svoje šanse iz kontranapada, a neretko su dolazili i do poena iz drugog ili trećeg napada, što je bilo dovoljno za prednost 19-17. Prednost u skoku Voždovca je bila izuzetno izražena i u drugoj četvrtini, dok su Riversi počeli da polako pojačavaju ritam, prvenstveno u odbrani a onda i u napadu. Nemanja Ilić je bio vrlo raspoložen za igru i u ovom periodu je postigao 11 poena, a nakon ulaska u igru Rudića i Tarnarisa, ekipa je dobila ponovo na energiji i snazi, konačno je iskontrolisan skok protivnika, i to je dovelo do prve “osetnije” prednosti za naš tim. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 42-35.
Nedostatak igrača u rotaciji, doveo je do toga da igrači Voždovca u drugom poluvremenu polako ostaju bez snage. Sa druge strane, trener Radović je maksimalno koristio to što je na raspolaganju imao svih 12 igrača, i čestim rotacijama je uvek “osvežavao” ekipu. Voždovac je par puta uspevao da hvata priključak, ali svaki napad je uspešno bio odbijen.

Nemanja Ilić je zaustavio meč sa 20 poena (5/6 za 3) uz 4 skoka. Petar Jokić je upisao 13 poena uz 7 skokova i 3 asistencija a Jugoslav Ilić 10 poena.

Jedan od boljih aktora na ovom susretu, Uroš Rudić, preneo je svoje utiske:”Utisci su da smo iz utakmice u utakmicu sve uigraniji, odbrana je sve jača i jača kako se regularan deo sezone bliži kraju, što se i vidi kroz rezultate. Spremni i sa isčekivanjem dočekujemo doigravanje i nadamo se što višem plasmanu.”

Ovim trijumfom, ekipa Riversa je obezbedila treću poziciju pred drugu fazu takmičenja. To znači da će izabranici trenera Radovića imati priliku da još po jednom odmere snage sa preostalim ekipama iz Top4 (FON, Srbija za Stare i Dr. Avdalović), kao i to da će u Play Off sa neke od prve 4 pozicije. Po ovogodišnjem sistemu, 4 najbolje ekipe A grupe se uključuju u Play Off od 1/8 finala takmičenja.