Seniori dočekuju BKK, Marković:”Recept za pobedu – drugo poluvreme protiv Beka”

Košarkaši Borče Rivers, dočekaće danas ekipu BKK Radnički u okviru 13. Kola 1. Muške Regionalne Lige Centar. Meč se igra od 18h u Hali Sportova Žarkovo i to će biti prvi susret u ovom kolu. U prvom duelu ova dva tima, Radnički je bio bolji rezultatom 74-63.

Gosti ulaze kao favoriti u ovaj susret, ali i pod velikim pritskom nakon poraza u prošlom kolu u Obrenovcu. Eventualni neuspeh bi gotovo sigurno značio kraj trke za titulu, dok bi trijumf ponovo podigao raspoloženje, pred možda i odlučujući meč naredne nedelje protiv Slodesa.
Sa druge strane, naš tim u ovaj susret ulazi rasterećen. Ove sezone su mnogo puta pokazivali da mogu da se nose i sa jačim protivnicima, a ista situacija je bila i protiv Radničkog u prvom susretu. Motiv svakako neće nedostajati. Svaka pobeda u nastavku šampionata je bitna, a svaki skalp protiv nekog iz “velike četvorke”, pruža prostor da se uhvati priključak za gornjim delom tabele.

Trener Božović je svestan da je pred njegovim izabranicima težak zadatak:” Posle jako teške utakmice protiv Kk Beko, nastavljamo sa teškim rasporedom. U goste nam dolazi BKK Radnički, ekipa koja je sasvim sigurno, na papiru, prvi favorit za osvajanje lige. U prvoj utakmici smo bili ravnopravan protivnik 30 minuta. Motivacija nam sigirno neće nedostajati. Radili smo jako, pripremali se cele nedelje za ovaj meč i nadam se da ćemo pokazati karakter, i da ćemo energijom nadoknatiti iskustvo koje je na njihovoj strani.”
I prvi asistent tima, Lazar Marković, veruje da se ekipa adekvatno spremila tokom prethodne nedelje:”Na gostovanje nam dolazi ekipa BKK Radničkog, jedan od favorita za ulazak u viši rang. Izgubili su u prošlom kolu, i sigurno su se dobro spremali za ovaj meč. Nas to ne treba da zanima, treba da odigramo kao što smo drugo poluvreme u Padinskoj Skeli. Dobro se treniralo ove nedelje, polako ulazimo u formu i očekujem da se sa njima nosimo bar kao u prvom delu sezone. Bitno je da jako uđemo u utakmicu, i nadamo se iznenađenju danas.”
“Čeka nas jedna veoma teška utakmica sa jednim od favorita za osvajanje lige, iako su trenutno na drugom mesto, smatram da su mnogo teži protivnik od Slodesa. Za razliku od utakmice sa Bekom, moramo ući koncentrisano u meč i od prve četvrtine igrati našu igru. Obe ekipe se dobro poznaju i biće ovo veoma tvrda utakmica gde će odbrana presuditi”, smatra Arsenije Milin, jedan od uzdanica pod košem.
Borča Rivers se nalazi na 7. poziciji sa 5 pobeda i 6 poraza, dok je BKK na drugom mestu sa 9 pobeda iz 11 utakmica.

Direktan prenos utakmice biće dostupan na linku.