Biznis liga:Dobro odbranom do odbrane drugog mesta!

U jednoj od derbi utakmica 11. Kola Biznis lige, košarkai Rivers BM-a, savladali su ekipu Skupštine grada rezultatom 74-51, i na taj način se izdvojili na drugom mestu, sada sa pobedom više od rivala i boljim međusobnim skorom!

Iako su izabranici trenera Radovića bili desetkovani, i nisu mogli da računaju na čak 9 prvotimaca, preostalih 7 igrača je maksimalno ozbiljno pristupilo utakmici, i zajedničkom snagom su izborili veoma bitnu pobedu!

Iako je Skupština vodila u početku, primetna je bila jako dobra igra Riversa. Vrlo tečna igra u napadu, sa izuzetnim protokom lopte stvarala je konstantan višak. Ipak, nekolicina lopti je nesrećno “iscurelo” iz koša, i bilo je pitanje samo momenta kada će početi da ulaze. Prva četvrtina je završena rezultatom 15-12 za Riverse. Još bolja odbrana je viđena u drugoj četvrtini, tokom koje je primljeno samo 10 poena! Vrlo raspoloženi Lazar Nedlejković je sjajno spajao svoje igrače sa košem, i zabeležio je 7 asistencija (uz malo više mogao je taj broj da bude i veći) u prvom poluvremenu. Posebno su razigrani u ovom periodu bili Jugoslav Ilić i Petar Jokić. Na veliku pauzu se otišlo sa prednošću od 37-22.

Nakon pauze, došlo je do manjeg opuštanja u odbrani, što je rezultiralo vrlo efikasnom četvrtinom (20-18 u korist Skupštine). Ipak, Riversi kao da su čuvali snagu za samu završnicu, potpuno su zatvorili prilaze svom košu, a iz tranzicije su dolazili do lakih poena. Na momente je dolazilo i do prekombinovanja u napadu, ali odbrana nijednog trenutka nije popustila! Nakon 19-9 u poslednjoj četvrtini, konačan ishod meča bio je 74-51.

Najefikasniji je bio Jugoslav Ilić, koji je postigao 16 poena uz 6 skokova. 12 poena je ubacio Jokić, a još po 10 poena su ubacili Nedeljković, Tarnaris i Anđić.

Igor Ćirić je bio veoma zadovoljan pobedom:” Utakmica kojoj smo prišli sa velikom dozom opreza i fokusa. Pobeda je bila bitna za vrh tabele, ali strah je izazvao desetkovan sastav. Sa 7 igrača smo igrali, ali od samog starta, ispostaviće se rutinski, držali konce u svojim rukama. Smatram da je ključ pobede odbrana, a sa njom dođe i vetar u leđa u napadu. Timska pobeda, veoma važna, pred završnicu sezone.”

I trener Radović je izneo svoje viđenje:”Vrlo važna pobeda za nas. Momci su danas pokazali pravi karakter, i odigrali po meni jednu od kvalitetnijih utakmica ove sezone. Jakom odbranom smo uspešno parirali protivniku, a jako dobar protok lopte donosio nam je čiste poene. Čestitao bih svojim igračima na zaista bitnom trijumfu. Ostalo je još 4 meča do play offa, i svaka pobeda je bitna. Narednog vikenda protiv Dr. Avdalovića imamo priliku da već obezbedimo drugu poziciju pred početak doigravanja, i potrudićemo se svim silama da to i učinimo.”

I dok je prvo mesto pred Play Off rezervisano za ekipu AST-a, koja još uvek nije poražena ove sezone, očekuje nas velika neizvesnost za preostale pozicije. Naš tim trenutno zauzima drugu poziciju sa skorom 7-3, a prate ga Skupština grada sa 6-4 i Dr. Avdalović sa 5-5. Elkoms ima utakmicu više u odnosu na ostale ekipe i skor 4-7, dok Bambi i ML International imaju 4-6.

Sledi još jedan derbi i utakmica protiv Dr. Avdalovića, dok ni preostale 3 utakmice našem timu neće biti lake, s obzirom da su protivnici AST, ML International i Bambi.

KK Rivers BM

# Player Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
0Lazar NedeljkovićBek010000250.400230.667480.500415831001020
5Jugoslav IlićKrilo \ Centar0160008120.667010.0008130.615426004020011
9Aleksandros TarnarisKrilo010000221.000230.667450.800505221002015
10Igor ĆirićKrilo \ Centar09000390.333120.5004110.36422430001239
15Petar JokićKrilo012000370.429260.3335130.385404110202111
17Uroš RudićKrilo07240.500150.200140.250290.22263912300128
19Milija AnđićBek010120.500340.750130.333470.571202331003313
 Total 074360.50022440.5009220.40931660.470278351811192311687

Skupština grada

Position MIN PTS FTM FTA FT% 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FGM FGA FG% DEF REB OFF REB REB AST STL TO BLK BLKA PF PFA Indx
 0000000000000000000000000