Pobeda Riversa na startu lige! Sledi kup protiv Beka

Košarkaši Rivers BM-a, startovali su pobedom u 2. Muškoj regionalnoj ligi centar. Oni su na gostovanju ekipi Barajevo Bambija slavili rezultatom 86-57. Ovaj rezultat je ujedno doveo Riverse na prvo mesto posle uvodnog kola, zbog najbolje koš razlike. Naredni meč već u sredu u okviru 2. Kola 1. Stepena Kupa Radivoja Koraća protiv košarkaškog kluba Beko!

Najmlađi debitant, Nikola Relić

Izabranici trenera Božovića su fantastično otvorili utakmicu. Agresivnom odbranom i poenima iz tranzicije, vrlo brzo su preuzeli kontrolu i prvu četvrtinu završili rezultatom 19-6. U nastavku je došlo do blagog opuštanja i pada u igri, što je domaćin iskoristio da uhvati priključak i na poluvreme ode sa deficitom od 11 poena, 24-35.
Ipak u drugom poluvremenu, crno-plavi ponovo uzimaju stvari u svoje ruke i iz minuta u minut povećavaju prednost. 5 minuta pre kraja susreta, priliku je dobio i junior Nikola Relić, koji je na taj način postao namlađi debitant u istoriji kluba, sa 17 godina i 33 dana. Nedugo nakon što je ušao, upisao se i u listu strelaca i zabeležio je jednu asistenciju. Svih 12 košarkaša su dobili šansu i uspeli da zabeleže barem 1 poen.
Najefikasniji je bio Đorđe Ocokoljić, koji je ponovo zabeležio dabl-dabl. Pored 16 poena je upisao i 10 skokova. Pratili su ga Stefan Jevđenijević sa 12 poena i 8 asistencija i Mihajlo Borisavljević, sa isto poena i 6 skokova.
U ligaški deo takmičenja smo ušli potpuno spremni, sa ambicijom da se borimo za najviši plasman. Atmosfera u ekipi je dobra i to se videlo na terenu. Dobro odigrana utakmica sa naše strane. Igrali smo stegnuto u prvom poluvremenu, ali smo skupili redove na pauzi i rešili utakmicu u našu korist, na kraju ubedljivo. Uspeli smo i da nekim mlađim igračima damo priliku da se pokažu, i to poverenje su maksimalno opravdali“, rekao je trene Igor Božović, i osvrnuo se na narednog protivnika:”Posle iznenađenja koje smo napravili u prvom kolu Kupa Radivoja Koraća, žreb nas je spojio sa jednim od favorita 1.MRLC. Igraćemo protiv mlade, energične i izuzetno fizički pripremljene ekipe Beka. Iskoristićemo tu utakmicu kako bi naši mladi igrači stekli još više iskustva, i daćemo sve od sebe da napravimo još jedno veliko iznenađenje!”

Cvejić na polaganju

Svoje viđenje utakmice protiv Bambija, dao je i plejmejker Stefan Jevđenijević:
Drago mi je da smo otvorili sezonu ovako ubedljivom pobedom. Svakako da je to bitno za samopouzdanje ekipe ali mislim da nismo pokazali ni delić onoga sto možemo. Dozvolili smo sebi opuštanje koje ne smemo da ponovimo u narednim utakmicama jer nas očekuju jako teški protivnici prvenstveno u kupu a onda i u ligi. Ušli smo u sezonu sa velikim ambicijama. Naravno da nam je svima cilj titula i plasman u rang iznad ali za početak nam je bitan plasman među prve tri ekipe u grupi, i ovom pobedom smo jedan korak bliži tom cilju“.
Stefan je letos predstavljao jedno od zvučnijih pojačanja u Riversima, pa je iskoristio priliku da prenese i dosadašnje utiske o klubu:”Pre svega mislim da su Riversi jedna od retkih zdravih sredina u Beogradu. Postoji taj neki porodični odnos sa svima, od uprave do juniorskog tima. Posebno mi je drago što klub daje šansu mladim igračima da se razvijaju i napreduju kroz utakmice. Još uvek se upoznajemo i učimo jedni o drugima ali mislim da imamo vrlo dobru hemiju u ekipi. Tim je sastavljen pre svega od dobrih momaka a tek onda kvalitetnih košarkaša. Sve pohvale za trenera Božovića koji je uradio odličan posao pri selekciji igrača ove godine.”
Svoje prve utiske o novom klubu i novoj sezoni (ali ne i novoj sredini), je izneo i jedan od iskusnijih igrača, Nikola Rančić:” Zadovoljan sam pripremnim delom, odradili smo dobar posao, i na trčanju i u sali. Dosta novih momaka je u sastavu, tako da mislim da će nam biti potrebno još malo vremena da se upoznamo, vidimo ko šta moze, i da se uloge podele. S obzirom na naše ambicije, vrlo je važno što smo otvorili sezonu pobedom! Cilj ekipe je jasan, da se izborimo za viši rang i sve sem prva 2 mesta (koja vode dalje) će biti neuspeh za mene lično, a verujem i za celu ekipu.
Mislim da smo individualno dosta dominantni, došlo je par izvrsnih igrača, koji su veoma iskusni i ulazimo s puno samopouzdanja u svaku utakmicu. Lično, ubeđen sam da uz malo sreće sezonu možemo da završimo i bez poraza!”

Naredni susret našu ekipu očekuje u sredu, 16.10. od 21:15h u SC Vizura na Tošinom bunaru, kada u okviru 2. Kola 1. Stepena Kupa Radivoja Koraća dolazi trenutni lider i jedan od favorita za osvajanje 1.MRLCBeko. Pozivamo sve navijače da u što većem broju podrže naš klub u pokušaju da ostvari još jedno iznenađenje!