Riversi do trećeg trijumfa!

Košarkaši Riversa slavili su protiv Karaburme 2 u balonu Corn Product 62:48 i tako zadržali maksimalan učinak u dosadašnjem toku takmičenja. Presudio je furiozan početak treće četvrtine. Najefikasniji je bio Stefan Bogunović sa 14 poena.

Utakmica je počela trojkom ekipe sa Karaburme, a prve poene za Riverse postigao je Lazar Nedeljković. Naša ekipa je u prvih dva minuta utakmice igrala malo slabiju odbranu što su koristili košarkaši protivničkog tima. Medjutim krenula je sjajna serija naših košarkaša. Nedeljković je nastavio da prikazuje odličnu igru, a bio je vrlo siguran sa linije penala. Kraj četvrtine obeležio je veliki broj asistencija i lepih poteza naših igrača, a i Stefan Vujkov se upisao u strelce flouterom. Najefikasniji u ovoj četvrtini bio je upravo Nedeljković sa 8 poena. Rezultat na kraju prvog perioda je bio 14:11 za Riverse. Druga četvrtina počinje trojkom Nemanje Cvijetića, a Nedeljković je nastavio da pravi probleme odbrani Karaburme. Riversi su tokom cele četvrtine pokušavali da se rezultatski odlepe, medjutim Karaburma 2 je konstantno održavala rezultatski priključak. Naš tim posle tajm auta počinje da igra odbranu čovek na čoveka, umesto zone 2-3. Riversi idu na 13 poena prednosti do kraja poluvremena 36:23, a u ovom periodu najefikasniji su bili Živković i Cvijetić sa po 5 poena.
Na početku treće četvrtine Riversi su sjajnom odbranom dolazili do lakih poena. Trajković, Živković i Vujkov su odigrali sjajan kontranapad, da bi nakon odlične odbrane, usledio još jedan kontranapad koji je Živković završio polaganjem za 21 poen prednosti za naš tim. Karaburma je ušla u prazan hod koji je prekinula trojkom, što je predstavljalo njihove prve poene iz igre, posle 4 minuta bez koša, čime su smanjili rezultat na 15 razlike. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 47:32. Na početku poslednjeg perioda utakmice Danijel Stepić vezuje 4 poena zaredom i vraća ekipu na 19 poena prednosti, Riversi rutinski privode kraju utakmicu i dolaze do treće pobede u ovoj ligi 62:48. Najraspoloženiji u ovoj četvrtini je bio Stefan Bogunović sa 8 poena.

Najistaknutiji na ovoj utakmici u našem timu bili su: Stefan Bogunović 14 poena, Miloš Živković 12 poena (4 asistencije, 4 skoka, 2 ukradene lopte) i Lazar Nedeljković 11 poena.

Posle utakmice bek Riversa Nemanja Cvijetić rekao je da je zadovoljan pobedom i da ekipa može još bolje i jače:
,, Veoma teška utakmica, dosta oskudna ekipa u napadu i odbrani ali uspeli smo da dodjemo do novog trijumfa’’

Na pitanje o njegovoj igri, Nemanja je rekao sledeće:
,, Mislim da mogu još bolje i radiću na svakom treningu da poboljšam svaki segment u mojoj igri i da pomognem saigračima na što bolji način’’ rekao je sjajni bek.

Šef stručnog štaba Riversa Marko Radović imao je sledeći komentar o utakmici protiv Karaburme 2:
,, Bio je ovo jedan vrlo težak i naporan meč, ušli smo opušteno u utakmicu i to je moglo dosta skupo da nas košta. I pored pobede nisam u potpunosti zadovoljan igrom, jer znam da naša ekipa može još bolje partije da pruži. Sve čestitke protivniku na pokazanoj igri, ono što je nama bitno je da imamo tri pobede i da smo u samom vrhu tabele, što je jako važno pred nastavak takmičenja. Sezona je tek počela, a verujem kako vreme bude odmicalo da ćemo izgledati još bolje i biti još jači’’ rekao je mladi strateg.