Riversi slavili protiv Konjarnika!

Košarkaši Riversa savladali su ekipu Konjarnika sa 64:57, u prvom kolu Amaterske Superlige Beograd.

Utakmica je počela čvrstom odbranom na obe strane, medjutim Riversi su bili ti koji su poveli i to poenima debitanta Markovića. U nastavku plavo crni poenima  Nedeljkovića, koji je imao i nekoliko sjajnih asistencija, i Markovića dolaze do 6 poena prednosti za konačnih 14:8 na kraju prve četvrtine. U drugom kvartalu Riversi drže prednost, Nešković je bio najistaknutiji u ovoj četvrtini sa 5 poena,  pratili su ga Božinović sa 4 i Simić sa 3. Ekipa Konjarnika se nije predavala i sa nekoliko šuteva sa poludistance i poenima ispod koša je održala rezultatski priključak. Rezultat na poluvremenu je bio 31:26. U drugom poluvremenu odlične role imali su Aleksandar Trajković i Danijel Stepić , a potez utakmice imao je Marko Marković koji je fantastičnom blokadom zaustavio kontranapad protivnika. Riversi dobijaju treću četvrtinu ubedljivo 20:12 i na odmor odlaze sa 13 poena prednosti. U poslednji period utakmice obe ekipe su usle sa dosta žara i borbe, a Nemanja Božinović sa nekoliko sjanih prodora se pokazao kao odličan džoker sa klupe. Konjarnik je igrao dosta dobro u poslednjem period ali nedovoljno da bi ugrozio našu ekipu. Na kraju konačan rezultat utakmice 64:57 u korist Riversa.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su sjajni Marko Marković sa 16 poena(2 asistencije, 1 ukradena lopta, 1 blokada, ) Danijel Stepić postigao je 15 poena (9 skokova, 2 ukradene lopte, 1 blokada), Nemanja Božinović 10 poena a istakao se i kapiten Lazar Nedeljković sa 4 poena (8 asistencija, 7 skokova)

Debitant i najefikasniji akter meča, Marko Marković je rekao da je zadovoljan pobedom ekipe i da utakmica nije bila laka:

,, Nezgodan meč na početku sezone, napravili smo osetniju razliku, pokušavali smo da je održimo tokom cele utakmice i rutinski priveli kraju. Lepo smo počeli, očekujem da na svakoj utakmici budemo kvalitetni i da damo svoj maksimum’’

Na pitanje o nekim odlukama sudije , nezadovoljstva iz jedne i druge ekipe, Marković  je rekao sledeće:

,, Pa sve to zavisi kako sudija odredi kriterijume na početku utakmice, što se mene tiče uvek može da bude malo grublja igra ali da bude na obe strane, a ne samo na jednoj, ali  kažem do kraja meča je bilo solidno sudjenje sem par nekih izuzetaka, ali početak je sezone tako da polako ulazimo u formu’’

Šef stručnog štaba Riversa Marko Radović rekao je da je zadovoljan pobedom i da su se debitanti jako dobro pokazali na startu sezone:

,,Vrlo sam zadovoljan igrom s obzirom da je prvi meč i da smo prvi put nastupili u ovakvom sastavu, može se reći da smo odigrali na zadovoljavajućem nivou, ekipa obećava, mislim da je pred nama jedna jako uspešna sezona, samo da se sklope sve kockice i biće se kako treba’’

Nekim odlukama sudija niste bili zadovoljni ?

,, Nije to ništa strašno sve su to sitne greške koje su uobičajene u ovakvim takmičenjima, tako da mislim da zaista nema potrebe da se obaziremo na to, gledamo svaku utakmicu da idemo na pobedu”, rekao nam je Radović.

Košarkaši Riversa u sledećem kolu Amaterske Superlige Beograd igraju protiv ekipe FON u balonu Corn Product u subotu, a termin te utakmice objaviće se u toku nedelje.