Kasno buđenje seniora nedovoljno za trijumf

U utakmici 12. kola Muške regionalne lige centar, košarkaši Borče Rivers poraženi su na gostovanju u Padinskoj skeli od ekipe Beka rezultatom 77-68. Presduio je dosta bolji start domaćina, koji je na startu utakmice napravio osetniju prednost.

Izabranici trenera Božovića su ušli dosta uspavano u meč, kao da se još uvek nisu vratili sa pauze. Veliki broj ishitrenih šuteva i izgubljenih lopti su dali prostor domaćinu da dođe do lakih poena iz kontra napada. Posebno raspoložen za igru u obom periodu je bio Mihajlo Stefanović, koga je fenomenalno služio šut za tri poena (4/5) u ovom periodu, i sa 14 poena je najzaslužniji što je domaćin otišao  sa velikih 27-7 na prvu pauzu. Na drugoj strani, šut iz igre 3/15 (0/8 za 3) i 8 izgubljenih lopti su glavni faktor, što je naš tim postigao svega 7 poena za četvrtinu.

Ulazak Miloša Spasića u drugom poluvremenu, kao da je malo razmrdao i razbudio ekipu Borče Rivers. Njegova agresivna odbrana i rastrčanost u napadu su prosto naterali i druge igrače da se probude. Ipak, domaćin je odlično koristio svaku svoju šansu i na svaki priključak gostiju odgovarao trojkom. Na poluvreme se otišlo sa velikih 51-28.

U trečoj četvrtini, kao da je izašao potpuno drugi tim na teren. Govor trenera Božovića u poluvremenu je očigledno uticao na njegove igrače, koji su zaigrali u neverovatnom ritmu. Tvrdom odbranom i odličnim trčanjem, košarkaši Borče Rivers su polako hvatali priključak u meč. Beko nije imao rešenje u ovom periodu za vidno raspoloženog Cvejića koji je postigao 14 poena u ovoj četvrtni, uz šut za 3 poena 4/4. Period je rešen rezultatom 27-17 za Riverse i pred poslednji period rezultat je glasio 68-55.

Gde su stali na kraju treće četvrtine, tu su “momci u plavom” nastavili i u četvrtoj. U prvih 5 minuta nije primljen nijedan poen i napravljena je serija od čak 9-0, nakon čega trener domaćih traži tajm-aut pri rezultatu 68-64. I nakon tog tajm auta, domaćin nije uspeo da dođe do poena, Vidović je promašio šut za 2 poena, nakon čega je lopta došla do naših košarkaša. U želju da se broz otvori kontra, došlo je do greške u dodavanju, i to je protivnik kaznio trojkom. Nakon toga je usledio niz promašaja na obe strane terena i 3 minuta igre bez koša, koju prekida Stanojević pogotkom za domaćine. Do kraja utakmice, nije bilo većih poenterskih serija i meč je priveden kraju za konačnih 77-68 u korist domaćina.

Najefikasniji na susretu je bio Aleksa Cvejić, koji je postigao 24 poena (uz 7 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte ali i 8 izgubljenih) a dvocifreni su bili još Milin sa 11 i Damnjanović sa 10.

Trener Božovič je bio zadovoljan što je ekipa pokazala karakter i vratila se posle “minus 23″ na poluvremenu, ipak ostaje žal što je nedostajalo snage u završnici:” Kao što smo i najavili, jako teška utakamica. Neagresivnost i nedostatak koncentracije u odbrani, kao i odlično šutersko poluvreme bekova domaćina, doveli su do toga da se na pauzu ode sa jako velikom razlikom. U drugom poluvremenu smo konsolidovali svoje redove i energičnom i hrabrom igrom došli do egal zavrsnice. Na žalost to nije bilo dovoljno za preokret. Nastavićemo sa još jačim radom, kako bi naredne utakmice dočekali što spremniji.”
KK Beko ostaje na deobi trećeg mesta sa KK Borac Zemun, sa skorom 8-3, dok se naš tim sada nalazi na deobi sedme pozicije sa Barajevom, uz skor 5-6.

U narednom kolu, naš tim dočekuje drugoplasirani BKK Radnički.